آبشاری افزایش برانکو عربستان پرسپولیس

آبشاری: افزایش برانکو عربستان پرسپولیس رئال مادرید برانکو ایوانکوویچ اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار ، عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده

آذری جهرمی راجع به آخرین اوضاع پیشنهاد برطرف فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با برطرف فیلتر توییتر موافقت کرده‌اند. د

عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار ، عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده

عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده/ عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار

عبارات مهم : بازار

آذری جهرمی راجع به آخرین اوضاع پیشنهاد برطرف فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با برطرف فیلتر توییتر موافقت کرده اند. در یک مرحله این پیشنهاد ارایه شد و دادستانی پاسخ داد که از آنجا که حکم فیلتر توییتر حکم دادگاه دارد قابل طرح در کارگروه فیلترینگ نیست.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در نشستی خبری در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ گفت: نیاز به چارچوب هایی جهت پیگیری به مباحث حریم شخصی در کشور وجود دارد. در حال حاضر شرکت های مختلفی شکل گرفته اند که اطلاعات مشترکان را نزد خود نگهداری می کنند. در حالی که در گذشته این اطلاعات صرفا در اختیار دولت بود و فرض این بود که دولت امانت دار اطلاعات مردم است.

وی افزود: اساس توسعه کسب و کارهای دیجیتال و اقتصاد دیجیتال بر نحوه صیانت از داده های شخصی است و با چالش تعهد شرکت ها به نگهداری از اطلاعات مردم مواجهیم. همچنان که اخیرا نیز اتحادیه اروپا منشتر شدن قوانینی تمامی کشورهایی که متقاضی ارایه خدمات به شهروندان اروپایی هستند را ملزم به رعایت مقرراتی در این زمینه کرده است.

عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار ، عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده

وزیر فاوا با بیان این که لایحه صیانت از داده های شخصی فردا به هیات دولت ارسال می شود گفت: با این مقررات شهروندان می توانند عدم حفاظت از داده ها و شکسته شدن حریم شخصی ارزش را پیگیری قضایی کنند و این لایحه نه تنها خبر رسان ها بلکه تمامی سرویس ها را مقید به رعایت مقررات می کند.

وی با بیان اینکه انتشار نسخه اول این لایحه، با فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تعرض به حریم شخصی همراه شد و این فتوا، به ما جهت پیگیری نیرومند تر این لایحه، اطمینان خاطر داد افزود: همچنین امروز شاهدیم که توجه و احترام دستگاه ها به حریم شخصی زیاد شده است است.

آذری جهرمی راجع به آخرین اوضاع پیشنهاد برطرف فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با برطرف فیلتر توییتر موافقت کرده‌اند. د

جهرمی راجع به قمار در اینترنت گفت: قمار فرایندی مذموم و اقتصاد ناشی از آن ناسالم هست. اگرچه وظیفه برخورد با قمار در اینترنت با قوه قضاییه هست. امروزه این سرویس ها نفوذ بیشتری یافته اند و دامنه وسیعی پیدا کرده اند و خود را به جای خدمات ارزش افزوده جا می زنند.

وزیر ارتباطات گفت: در یک مرحله جهت برخورد با این تخلفات مقررات سخت وضع کردیم در مرحله بعد برخورد کردیم و اکنون نیازمند برنامه جدی تری جهت ریشه کن کردن این تخلف هستیم.

جهرمی با اشاره به برنامه مدون جهت برخورد با قمار گفت: یک برنامه وقت بندی سه ماهه در دستور کار بود که طبق برنامه انجام شد و در مرحله آخر بسیاری از فرایندها نیازمند همکاری زیاد بانک مرکزی که اگرچه همکاری مجدانه ای داشتند ولی همکاری بیشتری جهت رسیدن به نتیجه مورد نیاز است لیکن قوانین در این حوزه کامل است و تنها بحث اجرا و هماهنگی مطرح است.

عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار ، عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده

عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار

وزیر ارتباطات راجع به آخرین تصمیم ها جهت تنظیم بازار گوشی گفت: پیش از این راجع به اوضاع بازار گوشی از من پرسش شد و شرایط بازار را توضیح دادم و نظرم این بود که اوضاع در روزهای آینده بهتر خواهد شد.

آذری جهرمی راجع به آخرین اوضاع پیشنهاد برطرف فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با برطرف فیلتر توییتر موافقت کرده‌اند. د

به گفته او شرایط امروز بازار گوشی به چند عامل از جمله موجودی بازار جهت ارایه به مردم، شرایط دلار و گوشی های توقیف شده است بستگی دارد. تا زمانی که شرایط دلار تثبیت نشود، نمی توان انتظار تنظیم بازار داشت. از سوی دیگر ۱۰۰ هزار گوشی توقیف شده است در بازرسی از شرکت های متخلف وجود دارد و همچنین ۱۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده که قدرت آزادسازی نداشته اند.

به گفته وزیر فاوا به علت این که این گوشی ها با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد شده است بودند، جهت قیمت گذاری و نحوه عرضه نیاز به تصمیم گیری هایی بود که این تصمیم گیری ها با تاخیر همراه شد.

عرضه ۲۰۰ هزار گوشی به بازار ، عنوان برطرف فیلتر توییتر بسته نشده

جهرمی ادامه داد: درنهایت با نظر چندین دستگاه مقرر شد بخشی از این گوشی ها از شبکه آنلاین و بخشی از طریق شبکه سنتی در بازار عرضه شوند و این تدابیر اندیشیده شده است و منتظر اجرایی شدن آن ها هستیم.

او در پاسخ به پرسش دیگری راجع به ورود تامین اجتماعی به واردات گوشی تلفن همراه گفت: این که آیا نام این شرکت در لیست اعلامی از سوی وزارت ارتباطات نبود، گفت: بازه آمار وزارت ارتباطات از اول فروردین تا ۲۹ خرداد بود، ولی بازه آمار بانک مرکزی از ۲۲ فروردین تا ۹ تیر بود و در نتیجه این بازه متفاوت، این اختلاف پیش آمده است.

وی افزود: آماری که از واردات ۳۶۰ هزار یورویی با ارز دولتی به وسیله شرکت بازرگانی تامین اجتماعی در رسانه ها انتشار یافته صحیح نیست و آمار بانک مرکزی نیز این عنوان را تایید نکرده است.

وی گفت: ولی در پاسخ به این پرسش که آیا به این شرکت مجوز واردات داده شده است و این که آیا مجوز آن لغو نمی شود حرف درستی است و من نیز اعتقاد دارم که واردات باید به صورت تخصصی انجام شود.

وی در بخش دیگری راجع به فیلترینگ توییتر افزود: دستور فیلتر توییتر یک بار در سال ۸۶ و یک بار در سال ۸۸ صادر شده است و ما معتقدیم بازپرس مشهد که صادر کننده حکم فیلتر توییتر بوده، جهت صدور حکم در سطح کشور صلاحیت مورد نیاز را نداشته است و بررسی مجدد صلاحیت صدور یک رای جزو مطالبات هست. دادستان هنوز به نامه آخر پاسخ نداده است و اعتقاد به پیگیری حقوقی هستیم و نه رسانه ای.

وزیر فاوا در پاسخ به پرسش دیگری راجع به این که نحوه اظهارنظر وزیر راجع به حمایت از فین تک ها در برابر شرکت های PSP تداعی کننده تقابل این دو کسب و کار است در حالی که PSPها حامی فین تک ها هستند گفت: این نظر شماست و با آن موافق نیستم لیکن زمانی که اتصال به سوییچ بانک مرکزی در اختیار یک مجموعه خاص باشد و دیگران موظف به ورود از طریق یک تعداد شرکت خاص به این بازار باشند، قطعا بازار انحصاری هست. PSPها همواره فین تک ها را در زیرمجموعه و زیرشاخه خود می بینند و با آنها همکاری می کنند چون بخشی از درآمد آنها را نصیب خود کنند.معتقدیم هزینه های پرداخت باید کم کردن یابد و قوانین در این حوزه از انحصارگری به رقابتی عوض کردن یابد.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی راجع به تاثیر بلاک چین در اقتصاد کشور عزیزمان ایران گفت: دو اثر جهت بلاک چین وجود دارد. نخست نقش بلاک چین در خبر رسانی مانند سوییفت در شبکه بانکی است که نتایجی از جمله سرعت، کیفیت و خدمات بهتر را دارد و در نظام بانکی داخلی مانند نظام بانکی بین المللی قابل پیاده سازی هست. کاربرد دوم بلاک چین تحت عنوان ارز دیجیتال جهت معاملات خرد و کلان مطرح است که سیاست گذار هر دو نوع، بانک مرکزی است.

به گفته وی عده ای معتقدند که استفاده از بلاک چین به عنوان خبر رسان بانکی باعث دور زدن تحریم ها می شود که در این عنوان تردید وجود دارد و فعالان این عرصه می گویند با بلاک چین نمی توان تحریم ها را دور زد.

وی گفت: اگر ارزهای دیجیتال خارجی در کشور عزیزمان ایران فعالیت کنند و بتوانیم در بعضی معاملات خرد از آن ها استفاده کنیم، بافایده خواهد بود. با این حال سیاست بانک مرکزی این است که فعلا بیت کوین، اتریوم و سایر ارزها را به رسمیت نمی شناسد و در نتیجه قوه قضاییه سایت های ارایه دهنده این ارزها را فیلتر می کند. البته نظر شخصی من این است که این ارزهای دیجیتال با وجود ضعف هایی که دارند، جهت پرداخت های خرد تحریم را دور می زنند و بازدیدکنندگان می توانند از آن استفاده کنند.

به گفته وی اگر ارز دیجیتال ملی و بومی داشته باشیم و بتوانیم آن را در دنیا جا بیندازیم عالی ترین حالت هست. اخیرا نیز شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرده که نخستین ارز دیجیتال بومی بر پایه ریال را راه اندازی کرده که این عنوان را در حد خبرها شنیده ام. سیاست کلی ما این است که فناوری ارز دیجیتال را توسعه دهیم تا هرکس مایل است از آن استفاده کند.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | دیجیتال | فیلترینگ | وزیر ارتباطات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs