آبشاری افزایش برانکو عربستان پرسپولیس

آبشاری: افزایش برانکو عربستان پرسپولیس رئال مادرید برانکو ایوانکوویچ اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی افشاگری قاضی‌پور راجع به بقایی

نادر قاضی‌پور راجع به پرونده بقایی معاون رئیس‌جمهور دولت دهم گفت: قسمت مالی پرونده مربوط به آقای بقایی به دادگاه رفته هست. پرسشها امنیتی، سیاسی، خانوادگی و غیره

افشاگری قاضی‌پور راجع به بقایی

افشاگری قاضی پور راجع به بقایی

عبارات مهم : میلیون

نادر قاضی پور راجع به پرونده بقایی معاون مدیر جمهور دولت دهم گفت: قسمت مالی پرونده مربوط به آقای بقایی به دادگاه رفته هست. پرسشها امنیتی، سیاسی، خانوادگی و غیره مربوط به پرونده بقایی همچنان مفتوح هست.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به منزل ملت گفت: «به استناد ماده ۳۶۶، ۱۲ الی ۱۳ مورد دیگر راجع به پرونده آقای بقایی اتهام مطرح است که تنها موارد مربوط به تخلفات مالی به دادگاه ارجاع داده شده است که می توان به اختلاس ۱۶ میلیارد تومانی دانشگاه اشاره کرد که این میزان پول در روز تحلیف ریاست جمهوری دوره یازدهم بر اساس گزارش دیوان محاسبات از بودجه دولتی برداشت شده است است.

افشاگری قاضی‌پور راجع به بقایی

قاضی پور افزود: مردها احمدی نژاد، مشایی، بقایی، رحیمی، موسوی منزل ایرانیان را در خارج از کشور تأسیس کرده بودند و اختلاس بعدی آقای بقایی در رابطه با تحویل ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۵۰۰ یورو و همچنین ۵۹۰ هزار دلار از بیت المال است که این میزان پول را در سال ۱۳۹۲ به آنان داده شد تا در اجلاس سران کشورهای اسلامی هزینه شود ولی این میزان هزینه نشده هست. آقای شریف زادگان، مدیر هیأت مدیره، حمیدرضا شاکری نیا، احسان آریامحمد، محمدعلی ابراهیم و میثم طاهری نیز در این موسسه حضور داشتند. تصرف دیگر مربوط به پرونده آقای بقایی در این رابطه است که ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به منزل ایرانیان برداشت شده است است به نحوی که از بیت المال به حساب منزل ایرانیان پول واریز کرده بودند.

وی ادامه داد: در منزل آقای بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه نقد، ۴۵۴ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال از پول نهاد ریاست جمهوری موجود بود و می گفتند می خواستم بعد از اصلاح ارتباطمان با دولت آقای روحانی پول ها را بازگردانیم این در حالی است که این مبلغ جزو بیت المال محسوب می شد.

نادر قاضی‌پور راجع به پرونده بقایی معاون رئیس‌جمهور دولت دهم گفت: قسمت مالی پرونده مربوط به آقای بقایی به دادگاه رفته هست. پرسشها امنیتی، سیاسی، خانوادگی و غیره

قاضی پور در ادامه تصریح کرد: زمانی که آقای بقایی در شرکت میراث فرهنگی مسئولیت داشتند چندین شرکت با نام های توسعه فناوری اطلاعات، میراث آریا، بهار سرزمین من، تور گردشگری ایران، کانون جهانگردی اتومبیلرانی کشور عزیزمان ایران تأسیس کردند و با شرکت هایی که خود و اطرافیانشان اعضای آن بودند به مبلغ ۵۱۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۷۳ تومان قرارداد صوری تنظیم کردند و از عموزاده و خاله زاده و اقوام در این شرکت ها به عنوان کارمند بهره گرفتند و پول های مذکور برداشت شده است هست. همچنین ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز از بیت المال به وسیله تیم آقای بقایی برداشت شده است است.

وی ادامه داد: صندوقی به نام شهیدان رجایی و باهنر در نهاد ریاست جمهوری جهت کارکنان تأسیس شده است بود تا به کارکنان وام داده شود. آقای بقایی و ۱۵ تن از ارکان دولت از صندوق مذکور به عنوان وام ۳۰۰ میلیون تومان دریافت کردند و بر اساس گزارش دیوان محاسبات، آنها اعلام کردند به استناد موادی از برنامه چهارم توسعه مستضعف هستند و قادر به عودت پول ها نیستند و خزانه دولت پول ها را پرداخت کند!

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: افرادی مانند زن اکرم حسینی، مرتضی بقایی، مرضیه اویسی فیضی، همسر مرتضی بقایی معاملات صوری انجام دادند و پول هایی برداشت کردند و در تاریخ ۹۱/۹/۲ به عنوان موسسه فرهنگی مطبوعاتی کشور عزیزمان ایران ۲۰ میلیارد تومان پول دادند و بعد از ۲۶ روز صد میلیارد دیگر به آنها پرداخت شد.»

افشاگری قاضی‌پور راجع به بقایی

واژه های کلیدی: میلیون | پرونده | ایرانیان | بیت المال | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs