آبشاری افزایش برانکو عربستان پرسپولیس

آبشاری: افزایش برانکو عربستان پرسپولیس رئال مادرید برانکو ایوانکوویچ اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات از قلعه‌نویی و دایی مشورت گرفتم ، بعد از ۵۰ سال تاریخ‌ساز می‌شویم

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود با اشاره به نزدیک بودن افزایش تیمش به لیگ برتر گفت: اگر بتوانیم در بازی آخر به پیروزی برسیم بعد از پنجاه سال تیم را لیگ برتری می‌کنیم.

از قلعه‌نویی و دایی مشورت گرفتم ، بعد از ۵۰ سال تاریخ‌ساز می‌شویم

بعد از ۵۰ سال تاریخ ساز می شویم/ از قلعه نویی و دایی مشورت گرفتم

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود با اشاره به نزدیک بودن افزایش تیمش به لیگ برتر گفت: اگر بتوانیم در بازی آخر به پیروزی برسیم بعد از پنجاه سال تیم را لیگ برتری می کنیم.

به گزارش مهر، علی نظرمحمدی سرمربی جوان و موفق تیم سپیدرود رشت که تیمش در یک قدمی افزایش به لیگ برتر واقع شده است است در گفتگو با مهر اظهار داشت: اگر اتفاق خاصی نیفتد روز دوشنبه تیم خوب نساجی را در رشت شکست می دهیم و در حضور هواداران پرشمارمان مراسم خوش حالی افزایش می گیریم. خوبی کار ما این است که کار دست خودمان است و تنها کافی است تا بازی خودمان را ببریم تا بدون توجه به نتیجه های دیگر بازی ها، مستقیم به لیگ برتر برسیم.

از قلعه‌نویی و دایی مشورت گرفتم ، بعد از ۵۰ سال تاریخ‌ساز می‌شویم

* ابتدای فصل گزینه اول سپیدرود نبودم

تعارف ندارم و از بیان واقعیت هم ابایی ندارم. ابتدای فصل من گزینه اول مدیران تیم سپیدرود نبودم. آنها با مربیان زیادی مذاکره کردند. ولی هیچ مربی حاضر نشد هدایت این تیم را با شرایطی که داشت بپذیرد. مدیران وقت کلوب هنگامی که از همه جا ماندند و کاملا از جذب مربیان دیگر نا امید شدند، به درخواست و اصرار هواداران و بازیکنان به سراغ من آمدند.

من هم چون خودم را سرباز فوتبال رشت می دانستم، بدون هیچگونه مصلحت اندیشی و با ریسک اوج این وظیفه را پذیرفتم. البته من به توانایی ها خودم اعتقاد داشتم و جهت پذیرفتن این مسئولیت روی داشته های خودم هم حساب کردم.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود با اشاره به نزدیک بودن افزایش تیمش به لیگ برتر گفت: اگر بتوانیم در بازی آخر به پیروزی برسیم بعد از پنجاه سال تیم را لیگ برتری می‌کنیم.

* سه روزه تیم را بستم

بعد از افزایش تیم از لیگ دو به لیگ یک، به علت دعواهای مدیریتی سه ماه تمام همه چیز تعطیل بود و وقت طلایی نقل و انتقالات و بدنسازی از دست رفت. درست ۲۴ روز مانده به شروع مسابقه های مذاکره با من صورت گرفت و بعد از توافق و رسمی شدن کار، عملا من سه روز وقت داشتم تا تیم را ببندم. در این سه روز تلاش شبانه روزی کردم با همه بازیکنان گیلانی که در استان و یا خارج از استان بودند تماس گرفتم و از آنها دعوت به کار کردم.

از همه بازیکنانم تقدیر می کنم که روی مرا زمین نینداختند و اول به خاطر شهر و استان خودشان و هواداران پر شمار این تیم و بعد به خاطر من آمدند و قرارداد سفید امضا کردند.

از قلعه‌نویی و دایی مشورت گرفتم ، بعد از ۵۰ سال تاریخ‌ساز می‌شویم

* خواستم کعبی را احیا کنم

در تیم سپیدرود تنها دو بازیکن غیر گیلانی داریم. اول حسین کعبی و دوم باقر شعبانی، دروازه بان دوم تیم که البته در دیدار با نساجی قرار است در ترکیب مهم ما قرار بگیرد. در مورد حسین کعبی هم باید بگویم من با او در استیل آذین همبازی بودم و اعتقاد دارم که به کعبی در فوتبال کشور عزیزمان ایران جفا شد و او به حقش نرسید. حق کعبی نبود که اینطور غریبانه فوتبالش تمام شود. هنگامی که گفتگو او را در برنامه نود دیدم و انگیزه و اراده اش را دیدم، تصمیم گرفتم که به او کمک کنم.

از همین رو با کعبی تماس گرفتم و از او خواستم به رشت بیاید و او هم قبول کرد. کعبی با یک پروسه دو ماهه بدنش را به آمادگی رساند و انصافا در این فصل خیلی به ما کمک کرد.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود با اشاره به نزدیک بودن افزایش تیمش به لیگ برتر گفت: اگر بتوانیم در بازی آخر به پیروزی برسیم بعد از پنجاه سال تیم را لیگ برتری می‌کنیم.

* بومی ترین تیم کشور عزیزمان ایران هستیم

همانطور که گفتم در کل تیم ما تنها دو بازیکن غیر بومی حضور دارد و به جرات می گویم در تمام لیگ های برتر، یک، دو و حتی پایین تر بومی ترین تیم کشور عزیزمان ایران هستیم. از این نظر به خود می بالیم که تنها با استعدادهای فوتبال گیلان به موفقیت رسیدیم.

از قلعه‌نویی و دایی مشورت گرفتم ، بعد از ۵۰ سال تاریخ‌ساز می‌شویم

* از فصل پیش تاکنون ۱۵۰ درصد طلبکار هستیم

روزی که هدایت تیم را پذیرفتم به من گفتند تا قبل از شروع فصل ۳۰ درصد از مبلغ قراردادها را می دهیم و من هم همین را به بازیکنان انتقال یافته کردم. مجموع قراردادها در سپیدرود اعم از بازیکن و مربی و غیره، سه میلیارد بود و بر اساس وعده مدیران تیم باید چیزی حدود ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد در ابتدای فصل پرداخت می شد. ولی کل پولی که در ابتدای فصل پرداخت شد ۹۷ میلیون تومان بود. یعنی به جای ۳۰ درصد تنها ۳ درصد به ما دادند و شرمندگی ما برابر بازیکنان از همان وقت شروع شد.

الان که به هفته ماقبل نهایی رسیدیم رقم دریافتی ما به ۳۰ درصد رسیده هست. یعنی پولی که باید تا قبل از هفته اول می گرفتیم تا آخر لیگ گرفته ایم. این را اضافه کنید به این که ما از فصل قبل هم ۸۰ درصد طلبکار هستیم. یعنی در مجموع از سال پیش تا به حال ۱۵۰درصد طلبکاریم.

* از قلعه نویی و دایی مشورت گرفتم

با توجه به این که دوران بدنسازی را از دست داده بودم، با علی دایی و امیر قلعه نویی که تجربه کار کردن در چنین شرایطی را داشتند مشورت کردم و از تجربیات آنها استفاده کردم تا بتوانم تیم را بدون بدنسازی وارد مسابقه های کنم و در طول فصل بدنسازی کنم. این دو بزرگوار هم دوستانه مشورت های سازنده ای به من دادند و خوشحالم بگویم که از تجربیات این دو مربی بزرگ که افتخار فوتبال کشور عزیزمان ایران هستند نهایت استفاده را کردم و از طریق همین تریبون از آنها تقدیر می کنم.

* کلوب فقط وعده داد

متاسفانه از ابتدای فصل از کلوب فقط وعده و وعید گرفتیم و هیچ کدام از این وعده ها هم عملی نشد. حتی قبل از بازی با ملوان به ما یک چک ۲۰۰ میلیونی دادند و گفتند بعد از بازی نقل می شود که آن هم نقد نشد. تیم ما در سه مقطع به خاطر بی پولی اعتصاب کرد و ما در چند بازی بعد از این اعتصاب ها امتیازات مهمی از دست دادیم که اگر آن امتیازات را از دست نداده بودیم همین الان در لیگ برتر بودیم.

من از استاندار محترم گیلان تقدیر می کنم که در مقاطعی به داد تیم رسیدند و مبالغی جهت اعتلای این تیم و فوتبال گیلان هزینه کردند. همچنین از مهندس ثابت قدم شهردار محترم رشت تقدیر می کنم که تمام هزینه های جانبی از قبیل بلیط هواپیما، هتل و تغذیه تیم را تامین کردند. آقای هدایتی هم در چهار نوبت به تیم کمک کردند و مالک هتل کادوس رشت هم در دو نوبت به تیم کمک مالی کرد و اگر این کمک ها نبود واقعا تیم سپیدرود از هم می پاشید.

* به من گفتند اگر رتبه تیم تک رقمی شد پاداش داری

در برنامه های هیات مدیره، مالک و مدیر کلوب تنها چیزی که جای نداشت افزایش به لیگ برتر و حتی مدعی شدن جهت افزایش به لیگ برتر بود. چیزی که از من خواسته بودند این بود که سهمیه تیم در لیگ یک حفظ شود و اگر شد در کنار حفظ سهمیه نتیجه های آبرومندی کسب کنیم. حتی در قرارداد من جهت تک رقمی شدن رتبه تیم در جدول یک پاداش خاص در نظر گرفته شده است بود. چون فکرش را نمی کردند که تیم تک رقمی بشود چه رسد به آن که افزایش کنیم.

* حضور در سطح اول فوتبال کشور عزیزمان ایران بعد از ۵۰ سال

ان شاءاله اگر دوشنبه نتیجه مورد نیاز را برابر نساجی بگیریم و لیگ برتری شویم، بعد از ۵۰ سال تیم سپید رود به سطح اول فوتبال کشور عزیزمان ایران می رسد و از نظر من این خودش یک نوع تاریخ سازی در فوتبال استان گیلان و به خصوص شهر رشت است.

* چهارمین تیم پر هوادار کشور عزیزمان ایران هستیم

به جرات می گویم که سپیدرود بعد از سه تیم استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی چهارمین تیم پر طرفدار کشور است و ما ضلع چهارم مربع تیم های پرهوادار لیگ برتری را تشکیل می دهیم. جهت هواداران سپیدرود این تیم خیلی مهم است و هیچ فرقی نمی کند که تیم در لیگ برتر باشد، لیگ یک یا لیگ دو. حتی در مقاطعی که این تیم در لیگ استان هم حضور داشت همین تعداد هوادار با علاقه و اشتیاق از تیم حمایت می کردند.

* هر وقت پول باشد به سراغ غیر بومی ها می روند

نمی دانم فصل بعد چه در صورت افزایش و چه در عدم افزایش به لیگ برتر برنامه کلوب چیست. به خاطر نتیجه های خوبی که این تیم گرفته و هواداران پرشماری که دارد شاید سرمایه گذارانی باشند که حاضر باشند به مدیریت تیم سپیدرود ورود کنند. ولی هر لحظه در فوتبال رشت اینطور بوده که فقر تیم ها و بی پولی ها و دردسرها جهت مربیان بومی بوده و هر گاه یک کلوب پول داشته، به سراغ غیر بومی ها رفتند و تجربه نشان داده که تیم هایی مثل پگاه و داماش با پول و مربی غیر بومی سرنوشتی جز ناکامی نداشته اند.

فقط می توانم بگویم امیدوارم که این تجربه امتحان بعد داده دوباره تکرار نشود.

* شرایط فراهم نشود به پیشنهاداتی که دارم جدی تر فکر می کنم

​چه تیم لیگ برتری شود و چه نشود، من جهت فصل بعد هم برنامه دارم و هم شرایط. برنامه من این است که انشاءالله در صورت لیگ برتری شدن اسکلت بومی تیم را حفظ کنم و جهت خارج کردن تیم از قالب لیگ یکی، دو سه بازیکن خوب لیگ برتری و غیر بومی را هم به پیکر تیم اضافه کنم. چون بقای تیم در نخستین سال حضور در این مسابقه های در اولویت قرار دراد.

البته شرایطی هم دارم که کلوب باید این شرایط را فراهم کند. هنگامی که می گویم شرایط، منظورم شرایط مالی و جهت خودم نیست. بلکه منظور ایجاد زیرساخت های موفقیت در لیگ برتر است که تسویه حساب با بازیکنان هم در دل همین گنجانده شده است است.

تا این لحظه که با شما صحبت می کنم دو سه پیشنهاد مربیگری داشته ام که البته نه با هیچ کجا مذاکره کردم و نه حتی به آنها فکر کرده ام. ولی واقعا اگر شرایطی که مد نظرم است جهت فصل بعد تامین نشود ناچارم به این پیشنهادات جدی تر فکر کنم. هیچ کس نمی تواند آینده را آینده نگری کند. شاید هم شرایط به گونه ای باشد که ناچار باشم برعکس میل باطنی ام از سپیدرو جدا شوم.

واژه های کلیدی: ایران | افزایش | فوتبال | شرایط مالی | تیم لیگ برتری | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs